---
title: "Рекордний вступ: до коледжів України зарахували 172 365 студентів, а лідирує менеджмент"
description: "У 2026 році до коледжів України зарахували 172 365 студентів — на 38 тисяч більше, ніж роком раніше. Лідером за популярністю став менеджмент, а серед бюджетних місць — сестринська справа."
date: 2026-11-03T16:13:10.438Z
lang: uk
url: https://xab.info/uk/posts/rekordne-vstup-do-kolezhiv-ukrainy-2026
tags: [ukraine-education, college-admissions, mon-ukraine, students, budget-education]
author: "Олександр Буран"
publisher: "XAB.info"
---

# Рекордний вступ: до коледжів України зарахували 172 365 студентів, а лідирує менеджмент

![Група усміхнених студентів з ноутбуком та зошитами перед будівлею коледжу](https://xab.info/media/2026/11/03/rekordnoe-postuplenie-v-kolledzhi-ukrainy-2026/rekordnoe-postuplenie-v-kolledzhi-ukrainy-2026-1.webp)

## Ключові тези

- У 2026 році до закладів фахової передвищої освіти зарахували 172 365 студентів, що на понад 38 тисяч більше, ніж у 2025 році.
- Усього подано 412 182 заяви; найбільше — від випускників 9 класів (230 139) та 11 класів (154 151).
- Найпопулярнішою спеціальністю став менеджмент (23 452 зараховані), а серед бюджетних місць лідирує медсестринство (7 469).
- Коштом державних та регіональних бюджетів навчатимуться 70 717 студентів, ще 101 648 — за кошти приватних осіб.

У 2026 році до закладів фахової передвищої освіти України зарахували 172 365 студентів. За даними Міністерства освіти і науки, на які посилається РБК-Україна, це на понад 38 тисяч осіб більше, ніж роком раніше, що відповідає зростанню приблизно на 29%. Усього на вступ було подано понад 412 тисяч заяв — за уточненими даними МОН, 412 182, що на понад 143 тисячі більше, ніж під час торішньої кампанії. Таким чином, потік абітурієнтів до коледжів не просто зберігся, а помітно прискорився, що робить 2026 рік одним із найнижчих за останній час.

### Рекордний потік заяв та його структура

Традиційно найчисельнішою групою залишаються випускники 9 класів: саме вони подали 230 139 заяв, тоді як у 2025 році цей показник становив 158 536. Значно зросла й кількість вступників після 11 класів — 154 151 заява проти 90 673 роком раніше. Крім того, 26 500 заяв подали особи, які мають професійну освіту, і ще 1 392 — абітурієнти, які вже володіють ступенем фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра. Сукупно це формує один із найширших за складом контингентів за останні роки.

### Хто зарахований: розподіл за рівнями освіти

Серед фактично зарахованих студентів 90 507 осіб навчалися раніше після 9 класів, 66 612 — після 11 класів, 14 193 — після професійної освіти, а ще 1 053 вступники мали інші освітні ступені. Видно, що частка зарахованих після 9 класів залишається домінуючою, що підтверджує стійкий попит на фахову передвищу освіту одразу після неповної середньої школи. При цьому зростання кількості зарахованих після 11 класів вказує на те, що все більше випускників повних шкіл обирають коледжі як швидкий шлях до кваліфікації.

### Найзатребуваніші спеціальності

Серед усіх зарахованих студентів абсолютним лідером за популярністю став менеджмент — його обрали 23 452 особи. За даними МОН, порівняно з минулим роком зросла кількість вступників, які обрали електричну інженерію та облік і оподаткування, а до списку популярних напрямів уперше додалося машинобудування. Це говорить про зсув інтересів абітурієнтів у бік інженерних та управлінських профілів, затребуваних на ринку праці.

### Бюджет та платне навчання

Коштом державного та регіонального бюджетів навчатимуться 70 717 зарахованих студентів, тоді як 101 648 осіб здобуватимуть освіту за кошти фізичних та юридичних осіб. Серед тих, хто вступив на бюджетні місця, найпопулярнішим напрямом стало медсестринство — його обрали 7 469 студентів. Далі йдуть будівництво та цивільна інженерія (4 085), електрична інженерія (3 847), автомобільний транспорт (3 374) та харчові технології (3 201). До десятки найзатребуваніших бюджетних спеціальностей також увійшли машинобудування, агроінженерія, комп'ютерна інженерія, інженерія програмного забезпечення та облік і оподаткування.

### Контекст: результати у вишах та питання грантів

Зростання в коледжах відбувається на тлі аналогічної динаміки в університетах: на бакалавриат у 2026 році зарахували 226 932 вступники, що на 31 770 більше, ніж роком раніше, при цьому 64 625 осіб навчатимуться за бюджетні кошти. Окремо МОН повідомляло, що сертифікати на гранти для навчання у вишах студентам надійдуть пізніше, ніж планувало відомство, а нові терміни відправки документів на момент публікації не озвучені. Сукупно ці дані малюють картину стійкого, а в окремих сегментах — прискореного зростання попиту на фахову та вищу освіту в Україні.

## Перевірка фактів і джерела

- [Поступление в колледжи выросло: сколько студентов зачислили и какие специальности выбирали чаще всего](https://www.rbc.ua/ukr/news/vstup-koledzhiv-zris-skilki-studentiv-zarahuvali-1793721439.html) - Першоджерело: 172 365 зарахованих, 412+ тис. заяв, розбивка за рівнями освіти та спеціальностями, бюджет/платне.
- [В колледжи зачислили значительно больше абитуриентов, чем в прошлом году: сколько человек стали ...](https://24tv.ua/education/ru/postuplenie-kolledzhi-posle-9-11-klassov-2026-godu-skolko-chelovek_n3173151) - Підтверджує 172+ тис. зарахованих (+29%), 412 182 заяви, 230 139 після 9 кл., 154 151 після 11 кл., ~71 тис. на бюджеті, лідер бюджетних місць — сестринська справа.

## Часті запитання

### Скільки студентів зарахували до коледжів у 2026 році?

172 365 студентів, що на понад 38 тисяч більше, ніж у 2025 році (зростання близько 29%).

### Скільки заяв подали на вступ?

Усього 412 182 заяви, з яких 230 139 — від випускників 9 класів та 154 151 — від випускників 11 класів.

### Яка спеціальність була найпопулярнішою?

Серед усіх зарахованих лідирує менеджмент — 23 452 особи; серед бюджетних місць — медсестринство (7 469 студентів).

### Скільки студентів навчатимуться на бюджеті?

Коштом державних та регіональних бюджетів навчатимуться 70 717 зарахованих, ще 101 648 — за кошти фізичних та юридичних осіб.